Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Slečna drsňák
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Slečna drsňák

datum: 10. 12. 2018 0:12 autor: Markéta Vavřinová
9 věcí, které jste nevěděli o Sandře Bullock.
  1. Prožila dětství v Evropě Sandra Annette Bullock se narodila 26. července 1964 v Arlingtonu ve Virginii. Až do svých dvanácti let žila Německu a Rakousku, kde její matka Helga, operní pěvkyně, hostovala. Otec John byl učitelem zpěvu. Sandra začala školní docházku v Norimberku, hovoří proto plynně německy. Po návratu do Ameriky měla problém se zařadit mezi ostatní děti, které na ni hleděly jako na cizinku.
  2. Hrála na klavír Rodiče si přáli, aby šla dívenka v jejich stopách – brzy začala chodit na hodiny zpěvu a hrát na klavír. Kariéra operní zpěvačky nebo klavíristky ji však nelákala. Poté, co v Salcburku ztropila scénu, když měla vystoupit v malé roli v opeře, otec s matkou rezignovali a nechali ji jít vlastní cestou. 
  3. Sestra Gesine Bullock-Prado je o šest let mladší a v USA je velice známou a populární cukrářkou a kuchařkou! Proslavila se jako autorka kuchařských knih. Recepty také publikuje mj. v americké verzi časopisů InStyle a Elle Decor.
  4. Chtěla být právničkou Sandra byla přijata na práva, ale brzy pochopila, že se ve výběru povolání spletla a studium ukončila. Toužila stát se herečkou. Začala se živit jako šatnářka, servírka a barmanka v levných restauracích v New Yorku. Hereckou kariéru, ve které ji maximálně podporovala maminka, začala drobnými rolemi právě tam.
  5. Podnikavá dívka jí přinesla slávu. Právě televizní seriál na motivy slavného filmu ji proslavil. Sandra zazářila jako Tess McGill (1990). Tvrdě na době pracovala a postupně přicházely další další role mj. ve filmech Demolition Man, Slečna Drsňák nebo Zatímco jsi spal, za který obdržela v roce 1995 Zlatý glóbus. Nejvyšší herecké ocenění, Oscara, získala jako nejlepší herečka za hlavní roli ve filmu Zrození šampióna (2009). Na hollywoodském chodníku slávy má svou hvězdu.
  6. Nejlepší kamarádkou pro ni byla maminka. Sandra byla šokována, když dozvěděla, že Helga onemocněla rakovinou, na kterou roku 2000 zemřela. S její smrtí se herečka dlouho a těžce vyrovnávala. „Trvalo mi dva roky, než jsem pochopila, že už tu není,“ řekla po několika letech."
  7. Byla dvakrát vdaná Hollywoodská kráska byla spojována s různými muži, ale o svém soukromí odmítá mluvit. Ačkoli se vždy hovoří pouze o svatbě s motorkářem a moderátorem Jessem Jamesem, v mládí byla krátce provdaná za herce Gene Vincenta! Pak byla zasnoubená s kolegou Tatem Donovanem. Svatba s Jesse Jamesem se uskutečnila v roce 2005, po provalené nevěře se s ním Sandra po pěti letech rozvedla. V současnosti se po jejím boku objevuje fotograf Bryan Randall.
  8. Vychovává dvě děti V lednu 2010 adoptovala tehdy tři a půl měsíčního chlapečka Louise. O pět let později si vzala ještě tříletou Lailu. 
  9. Nejkrásnější žena roku Časopis People Sandru vyhlásil nejkrásnější ženou roku 2015, která údajně používá minimum make-upu a přirozeně stárne. To už ale zřejmě neplatí, protože v letošním roce se objevily snímky, na kterých je vidět, že to Sandra přehnala s botoxem... 

Další články z rubriky

Prokop Diviš (†67): Byl zamilovaný do bohyně Élektry

Prokop Diviš (†67): Byl zamilovaný do bohyně Élektry

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 25. 5. 2020 0:05
Diana (†36): Ze života naivní princezny

Diana (†36): Ze života naivní princezny

Autor: Hana Lorencová, Datum: 19. 5. 2020 0:05