Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Reese Witherspoon (46): Chytrá a podnikavá „pravá“ blondýna
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Reese Witherspoon (46): Chytrá a podnikavá „pravá“ blondýna

datum: 21. 10. 2019 0:05 autor: Hana Lorencová
Do srdcí diváků rázně vstoupila právě jako pravá blondýna. Reese v ní představuje na první pohled povrchní dívku Elle Woods, která chce příteli, který ji opustil, dokázat, že studium na právnické fakultě zvládne také.

A romantická komedie samozřejmě ukáže, že blondýnka Elle má všechny předpoklady úspěšně vystudovat – a navíc si najde novou lásku.

Blondýna, ale z chytré rodiny

Představitelka Elle, Reese Witherspoon, rozhodně nezapadá do klišé o hloupých blondýnách. Narodila se 22. března 1976 v New Orleans v Louisianě jako Laura Jeanne Reese do rodiny vojenského chirurga Johna a dětské lékařky Betty. První čtyři roky strávila v německém Wiesbadenu, kde otec sloužil. Pak se usadili v Nashvillu.

„Moje matka obhájila disertační práci z pediatrie, otec je vynikající chirurg. Miluji medicínu, miluji vědu. Když porovnám, co dělají moji rodiče, jakou práci, s tou mou, je to směšné. Oni zachraňují život a já – jen hraju ve filmech.“

Herectví bylo však jejím osudem od dětství. Už v sedmi letech hrála budoucí hvězda v reklamě na květinářství. Nato se začala věnovat herectví. O čtyři roky později vyhrála talentovou soutěž.

Herečka na plný úvazek

Po ukončení prestižní dívčí školy Harpeth Hall School nastoupila Reese na univerzitu Stanford University, aby studovala anglickou literaturu. Po prvním roce ji však opustila, aby se věnovala herecké kariéře.

„Ve třetí třídě a na nějaké hodině jsem řekla, že se chci stát první americkou prezidentkou. A že chci změnit svět.“

V roce 1991 Reese debutovala s Dani Trantem v melodramatu The Man in the Moon. 

V roce 1999 Reese Witherspoon vstoupila do manželství s hercem Ryanem Phillippem. Narodila se jim dcera Ava Elizabeth (9. září 1999) a syn Deacon Reese (23. října 2003).

Pravá blondýnka

Rok 2001 byl zlomem v kariéře herečky. Role Elle Woods v komedii Roberta Luketica „Pravá blondýnka“ přinesla Reese obrovskou popularitu. V roce 2003 bylo natočeno pokračování.

Manželství Reese a Ryanovi nevyšlo, rozvedli se v roce 2007.

„Po rozvodu mi dlouhou dobu trvalo, než jsem se dala dohromady.“

26. března 2011 se herečka podruhé vdala. Jejím vyvoleným se stal filmový agent Jim Toth. 27. září 2012 se jim narodil syn Tennesse James.

„Když jsem potkala Jima, uvědomila jsem si, jak skvělé je potkat člověka, který o herectví všechno dokonale ví, ale není sám herec. Nemyslím si, že bych mohla potkat někoho, kdo nemá s Hollywoodem nic společného. Je to prostě nereálné.“

Reese uspěla nejen jako herečka, ale také v dalších oblastech: dnes se pod jejím jménem šije oblečení a vyrábí kosmetika. Stejně jako její nejslavnější role, Elle Woods, se prostě v životě neztratí.

 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Julia Roberts (52): Navždy zůstane Pretty Woman

Julia Roberts (52): Navždy zůstane Pretty Woman

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 8. 2020 0:05
Heinrich Schliemann (†68): Amatér a dobrodruh, který objevil Tróju

Heinrich Schliemann (†68): Amatér a dobrodruh, který objevil Tróju

Autor: Hana Lorencová, Datum: 4. 8. 2020 0:05
Terry Pratchett (†66): Vládce Zeměplochy žil s Alzheimerem

Terry Pratchett (†66): Vládce Zeměplochy žil s Alzheimerem

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 3. 8. 2020 0:05
Tip šéfredaktorky

5 potravin, které jsou pro naše tělo horší než cukr

27. 7. 2020 10:00 autor -an-