Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
„Hrabě Joffrey de Peyrac“ Robert Hossein (91): Líbily se mu Lolitky
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

„Hrabě Joffrey de Peyrac“ Robert Hossein (91): Líbily se mu Lolitky

datum: 21. 3. 2019 0:04 autor: Jana Vavřinová
Přestože o jeho objetí a polibku snila snad každá fanynka romantických filmů o Angelice, svůdné pohledy a posléze své srdce věnoval jen několika vyvoleným květinkám…

Manželství s nezletilou

První partnerkou, se kterou se ve světě šoubyznysu objevil, byla v 50. letech teprve sedmnáctiletá lolitka Marina. „Když jsme spolu začali v roce 1955 žít, postupně jsem se stala tvou mámou, chůvou, šoférem, sekretářkou a kuchařkou a pak i matkou dvou dětí, Igora a Pierra! A pak jednoho dne, po pěti letech, všechno skončilo,“ řekla Marina Vlady herci na slavnostním promítání jejich šedesát let starého filmu, při jehož přípravách se seznámili. Ani láska ke stříbrnému plátnu je ale nedokázala spojit navěky. V roce 1959 skončilo jejich manželství rozvodem.

Pletky se školačkou

V roce 1962 se Robert znovu zamiloval. Skutečnost, že jeho vyvolená dívka byla ještě pod zákonem, mu vůbec nevadila. Morální zábrany také neměl. Potíže s jejich vztahem měla spíš francouzská veřejnost. „Máma mě nechala odejít z domu v roce 1962, když mi bylo 14 let, protože si myslela, že jdu na školu do Anglie. Roberta jsem si vzala o rok později,“ prozradila Caroline Eliacheff okolnosti svého odchodu od rodičů. Jen jednu věc musela své mámě slíbit: „Jediným jejím požadavkem bylo, abych pokračovala ve studiu, což jsem uvítala, protože jsem se chtěla stát psychoanalytičkou.“ Ani sám Robert si nebyl nízkým věkem své nevěsty úplně jistý. Zvlášť, když mu jeho přátelé radili, aby se s ní rozešel. On ale na jejich rady nakonec nedal. „Abych každého dožral, říkával jsem, že je poledne a musím vyzvednout manželku ze školy. Kamarádi od Caroliny k nám chodili na návštěvu a já jim pomáhal s jejich domácími úkoly,“ zažertoval na konto svého druhého manželství, které po dvou letech bohužel také skončilo fiaskem.

Do třetice všeho dobrého

Vzhledem k tomu, že herec do deseti let zase předstoupil před oltář, lze tvrdit, že si z předchozích nezdařených vztahů moc ponaučení nevzal... Naštěstí tomu ale osud chtěl jinak – tentokrát Amorův šíp skutečně zasáhl dvě spřízněné duše, které si svou lásku vyznávají dennodenně už přes čtyřicet let. „Candice je diskrétní, pozorná a nikdy není z dotěrná, pokud jde o můj život. Je šarmantní, krásná, inteligentní a chápavá, když je potřeba, drží se v pozadí,“ pěje ódy na svou třetí zákonnou manželku představitel zjizveného hraběte Joffreye. V současné době jsou Robert a Candice Patou spokojenými rentiéry, kteří se aktivně zajímají o filmové dění a starají se o své pravnuky.

Manželka mu vymyslela mu nápis na náhrobek

„Bez ohledu na to, co jsi udělal pro divadlo a film, budeš pro většinu lidí vždy ten, který hrál hraběte Joffreye de Peyrac z filmu Angelika,“ zavtipkovala Patou nad trošku jednotvárnou kariérou svého manžela, kterému vymyslela dokonce i trefný nápis na náhrobní desku. „Až zemřeš, najdeš na svém hrobě fotku hraběte se šrámem na líci a pod ní nápis Zde leží ten, co hrál hraběte de Peyrac – Robert Hossein.“

„Stává se, že mě dívky žádají o autogram pro babičku, která mě měla ráda v Angelice,“ svěřil se stále obdivovaný Robert.

Angelika mu dala košem

K překvapení filmových fanoušků nebyla jeho milenkou představitelka svůdné Angeliky Michèlle Mercier. Přestože se jí Hossein během natáčení snažil opakovaně svést, pohádkově krásná Francouzka jeho pokusy o intimnosti vždycky úspěšně odpálkovala. „Nikdy jsem nenatáčela úplně nahá, a jestli mě sledoval, to nevím,“ nechala se slyšet Michèlle při návštěvě Prahy před devíti lety. Mezi ústřední hereckou dvojicí došlo tedy „pouze“ na vášnivé líbání. Během natáčení byla totiž Mercier již štastně vdaná.

Další zajímavosti

⇒ Měří 175 centimetrů.

⇒ Původně jeho příjmění znělo Hosseinoff.

⇒ Jeho rodina má kořeny v Ázerbájdžánu.

⇒ Má čtyři syny. Jeden z nich se stal rabínem, další je profesionálním hráčem na kytaru a zbylí dva synové jsou jako Robert herci.

⇒ Jeho nejlepším přítelem je Jean-Paul Belmondo.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 zastavení s Jodie Foster (56)

5 zastavení s Jodie Foster (56)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 9. 2019 0:05
Císař Rudolf II.: Nespoutaný erotik, šílenec a otec brutálního vraha

Císař Rudolf II.: Nespoutaný erotik, šílenec a otec brutálního vraha

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 17. 9. 2019 0:05
Jane Seymour: Všichni muži krásné doktorky Quinnové

Jane Seymour: Všichni muži krásné doktorky Quinnové

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 12. 9. 2019 0:05
13 zajímavostí ze života Coco Chanel

13 zajímavostí ze života Coco Chanel

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 9. 9. 2019 0:05
Tip šéfredaktorky

Princezna Diana (†36): Byla její smrt „jen“ nešťastnou náhodou?

31. 8. 2019 0:05 autor Jana Vavřinová