Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Bojovnice Olivia Newton-John
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Bojovnice Olivia Newton-John

datum: 12. 11. 2018 0:11 autor: Markéta Vavřinová
Před čtyřiceti lety si získala diváky jako středoškolačka Sandy v jednom z nejúspěšnějších filmových muzikálů Pomáda. A to jí v době natáčení bylo devětadvacet let! Hned tři písně z filmu se ocitly mezi top 5 hity.

Letos v září Olivia Newton-John oznámila v australské televizi, že se jí před rokem potřetí vrátila rakovina a že je odhodlaná s ní bojovat.

„Věřím, že nad ní opět zvítězím, to je můj cíl.“

Blonďatá představitelka Sandy Olivia-Newton John se narodila 26. září 1948 v britské Cambridgi jako nejmladší ze tří dětí vědce a pedagoga Brinley Newtona-Johna a Irene Helene Bornové. Dědeček z matčiny strany Max Born byl německý vědec židovského původu, nositel Nobelovy ceny za fyziku, který uprchl před Hitlerem do Velké Británie.

Z Evropy do Austrálie

Když otec dostal místo rektora na Ormond College Univerzity v Melbourne, celá rodina se přestěhovala do Austrálie, v té době bylo malé Olivii šest let. Od dětství se u ní projevoval hudební talent, už ve čtrnácti se svými spolužačkami založila kapelu Sol Four.Tvrdě na sobě pracovala, nějakou dobu strávila v Anglii, kde začala nahrávat první singly. Mezinárodním hitem se začátkem sedmdesátých let stala píseň l If Not For, která Olivii pomohla k získání ceny Grammy.  

Pomáda

Tu opravdovou slávu ale Olivii přinesla až filmová adaptace oblíbeného brodwayského muzikálu Pomáda (1978), kde si zahrála s Johnem Travoltou. Hned 3 písně, You're the One That I Want s Johnem Travoltou, Hopelessly Devoted To You a Summer Nights s Johnem Travoltou a sborem, se umístily v Top 5 singlů. Poté se jí povedlo rozjet kariéru zpěvačky. Úspěch Pomády už ale nikdy nepřekonala. 

Olivia Newton-John je mj. také dlouholetou aktivistkou pro otázky životního prostředí a práv zvířat.

V roce 1984 se vdala za o víc než deset let mladšího herce Matta Lattanziho. Narodila se její jediná dcera Chloe Rose Lattanzi, která je dnes také známou zpěvačkou. Manželé se rozvedli v roce 1995.

Třikrát stejná nemoc

Poprvé onemocněla rakovinou prsu v roce 1992. Absolvovala náročnou léčbu a zdálo se, že je nebezpečí zažehnáno. Po dvaceti letech si nahmatala bulku na ramenii. Zprvu to vypadalo jako otlačenina z bezpečnostního pásu. Pak se ukázalo, že se rakovina vrátila a rozšířila. Nastalo druhé kolo léčby. Tento boj už prožívala po boku druhého manžela, obchodníka John Easterlinga, za kterého se provdala roku 2008.

„Můj manžel je vždy blízko mě, aby mě podpořil.“ 

Třetí úder zákeřné nemoci přišel loni, tentokrát se rakovina rozšířila do oblasti bederní páteře. Olivia je zatím po léčbě v relativním pořádku. Hodně prý teď používá konopný olej vylisovaný z rostlinek, které její manžel pěstuje v Kalifornii. Ze svého jídelníčku zpěvačka vyřadila cukr, protože je přesvědčená, že škodí. Podporuje legalizaci marihuany v Austrálii. 

Doufejme, že krásná plavovláska boj s rakovinou opět vyhraje! 


Další články z rubriky

Natalie Portman (38): Učení na prvním místě

Natalie Portman (38): Učení na prvním místě

Autor: Nikola Staňková, Datum: 18. 7. 2019 0:03
5 slavných propadlíků

5 slavných propadlíků

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 15. 7. 2019 0:07
Elton John (72): Cesta ke slávě

Elton John (72): Cesta ke slávě

Autor: Nikola Staňková, Datum: 11. 7. 2019 0:03