Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
7 mezníků v životě Richarda Gera
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

7 mezníků v životě Richarda Gera

datum: 4. 2. 2019 0:02 autor: Hana Lorencová
Při vyslovení jména Richard Gere si většina z nás vybaví milionáře Edwarda, který ve filmu Pretty Woman „promění“ prostitutku Vivian v okouzlující mladou ženu.
  1. Chtěl být trumpetistou Richard Tiffany Gere se narodil 31. srpna 1949 ve Philadelphii do rodiny pojišťovacího agenta Homera Gera, matka Doris Ann se starala o početnou rodinu, kde bylo celkem pět dětí. Mladý Richard měl rád přírodu a zvířata a bavilo ho pomáhat dědečkovi na farmě. Byl vynikající muzikant, exceloval ve hře na klavír, kytaru a trubku. Na univerzitě v Massachusetts začal studovat dramatické umění a filozofii. Po dvou letech však ze školy odešel, aby se mohl věnovat hudbě a stát se profesionálním trumpetistou. Nakonec nastoupil do divadla v Seattlu. Hudební talent zúročil v muzikálech. Byl jedním prvních významných hollywoodských herců, kteří se nebáli přijmout roli homosexuála. To bylo na newyorské Broadwayi, kam ze Seattlu odešel. Šlo o postavu mladého židovského chlapce – gaye, který se stal obětí holocaustu.
  2. Sylvestr Stalon mu „ukradl“ roli Dlouho se zdálo, že Richard zůstane divadelním hercem, kde na jevišti slavil úspěchy. Film ho objevil až v sedmdesátých letech. Po drobných roličkách měl dostat hlavní roli ve filmu Lords of Flatbush, kterou však nakonec získal Sylvester Stalone. První hlavní role si na něj počkala do roku 1973 (Nebeské dny). Doslova přes noc se zdrodil nový hollywoodský sex symbol po premiéře snímku Americký gigolo (1980). 
  3. Roli v Pretty Woman nechtěl Hrát v dnes již kultovním filmu Pretty Woman se mu nechtělo. Scénář se mu zdál nezajímavý a bez šance na úspěch. Přemluvil ho až jeho agent, když uviděl nabízenou částku. Příběh miliardáře Edvarda a prostitutky Viv v podání Julie Roberts se stal jedním z nejúspěšnějších hollywoodských filmů všech dob.
  4. Má jednoho syna V mládí herec o manželství a a dětech nechtěl ani slyšet. Poprvé se oženil roku 1991, to už měl čtyřicítku dávno za sebou. Pětileté manželství s modelkou Cindy Crawford zůstalo bezdětné. Podruhé nasadil snubní prstýnek herečce Carey Lowell a společně vychovávali její dceru Hannah z předchozího vztahu. V únoru 2000 přišel na svět společný syn Homer James Jigme. Rodinný život proměnil do té doby spíš zasmušilého a zamlkého Richarda ve veselého a šťastného muže.
  5. „Indická“ nevěra ho rozvedla Rodinná idylka však skončila poté, co Richard prožil několikaměsíční vášnivý románek s krásnou televizní moderátorkou indického původu. Jakmile se to Carey dozvěděla, okamžitě podala žádost o rozvod „pro ztrátu důvěry“. Rozvodové řízení probíhalo bez účasti veřejnosti. Podle očitých svědků rozvod byl velice zdlouhavý a pro všechny zúčastněné bolestivý. Trval tři roky a bývalí manželé rozhodně nezůstali přáteli. Synovi se Richard i po rozchodu s jeho matkou vždy maximálně věnoval.
  6. Přestoupil k budhismu Už v 80. letech minulého století se začal zajímat o východní filozofie. Veřejně se stavěl za práva obyvatel Tibetu, účastnil se protestních akcí, aby upozornil na problematiku lidských práv v tomto regionu. „Dokážu si představit, že jednoho dne bude čínský premiér nebo prezident Tibeťan,“ uvedl. Strávil nějakou dobu v budhistických klášterech a přátelí se s dalajlámou. Podporuje organizace, které bojují proti nebezpečí AIDS, a to převážně v Indii. Je velkým kritikem republikánských politiků USA. 
  7. Vzal si dceru přátel Španělská aktivistka a novinářka Alejandra Silva, o víc než třicet tři let mladší současná manželka, je dcerou jeho dávných přátel. Údajně prý ji jako malou holčičku houpal na kolenou. Když se náhodně setkali v roce 2014 v Itálii, okamžitě přeskočila jiskra. Katolička Alejandra přestoupila na budhismus a budhistický byl i jejich svatební obřad. Objevují se zatím nepodložené zprávy, že pár údajně očekává přírůstek do rodiny...

„Nikdo z nás odtud nevyvázne živý, tak přestaň být na sebe příliš přísný,“ říká hollywoodský idol konce 20. století Richard Gere.

 

 

 

 

 


Další články z rubriky

Salma Hayek: Mexičanka, která dobyla Hollywood

Salma Hayek: Mexičanka, která dobyla Hollywood

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 5. 12. 2019 0:05
Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 2. 12. 2019 0:05
Linda Gray (79): Pro kariéru obětovala manželství

Linda Gray (79): Pro kariéru obětovala manželství

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 28. 11. 2019 0:05
Tip šéfredaktorky

60 kostlivců ze skříní slavných

23. 10. 2019 10:00 autor -red-