Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
6 nejdůležitějších rolí v životě Harrisona Forda
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

6 nejdůležitějších rolí v životě Harrisona Forda

datum: 15. 1. 2019 0:10 autor: Markéta Vavřinová
Soukromí si přísně střeží. Vede spokojený a klidný život, několikrát týdně hraje tenis a užívá si ticha a přírody. Harrison Ford říká, že za peníze se štěstí nekoupí. Peníze jsou jen prostředkem k tomu, jak žít podle svého.
  1. Hodný syn Harrison Ford se narodil v Chicagu 13. července 1942. Dorota Nidelman, jeho matka, pocházela z rodiny běloruských židů. Otec, reklamní manažer Christofer Ford byl irský katolík. Je zajímavé, že syna zásadně nevychovávali k žádné víře. Sám Harrison k tomu říká: „Jako člověk jsem Ir, jako herec žid a vyznáním demokrat.“ Harrison byl zamlklé a uzavřené dítě, moc přátel neměl.
  2. Zakřiklý student Škola mu nedělala žádné problémy, dobře se učil. Jen dívky si ho moc nevšímaly. Introvertní mladík začal studovat filologii na Rippon College ve Wisconsinu. Tam ho překvapivě zaujal divadelní kroužek, i když dlouho nemohl překonat strach z jeviště a diváků. Herectví ho natolik pohltilo, že zanedbával školu, ze které byl následně vyloučen.
  3. Nadějný herec Mladý muž měl jasný cíl – stát se profesionálním hercem. A vypravil se rovnou do Hollywoodu. Takových jako on tam ale byla celá řada. Dostal pár bezvýznamných rolí. Aby uživil rodinu, prodával pizzu a jako tesař-samouk pracoval při stavbě scén ve filmových ateliérech. Tam si ho všiml režisér George Lukas a nabídl mu roli v nízkorozpočtovém snímku Americké graffiti. To byl start, po kterém přicházeli další a další nabídky, a Harrison Ford už si mohl vybírat. Han Solo v Hvězdných válkách a Indiana Jones v Dobyvatelích ztracené archy, to jsou nejslavnější role Harrisona Forda. Ten v současné době patří mezi nejbohatší hollywoodské herce.
  4. Trojnásobný manžel Jeho první ženou byla spolužačka z vysoké školy Mary Marquard. Ta s ním zažila nejchudší hollywoodské roky a porodila mu dva syny. Rozvod proběhl v tichosti a bez jakékoli publicity v roce 1979 po patnácti letech manželství. Podruhé se jeho vyvolenou stala v roce 1983 scénáristka Melissa Mathison, se kterou má syna a dceru. Ačkoli vypadali jako dokonalý pár, v roce 2001 přišel další rozvod. Zatím poslední paní Fordovou je o dvě desetiletí mladší herečka Calista Flockhart. Pár společně adoptoval syna Liama. Říká se, že v průběhu jejich manželství Harrison prožil tříměsíční románek s herečkou Carrie Fisher…
  5. Pětinásobný otec Na své potomky je Harrison Ford náležitě pyšný: „Mám pět dětí, všechny jsou šťastné, úspěšné a daří se jim.“ Díky nejstarším synům už je několikanásobným dědečkem. Benjamin (52) a Williard (49) se narodili v prvním manželství. Ani jeden se nepotatil, oba jsou úspěšní podnikatelé. Ben je známý šéfkuchař a majitel sítě restaurací Ford's Filliing Station. Williard zase propadl sportu a vlastní vyhledávané sportovní centrum v Los Angeles Strong Sports Gym. S Calistou má Malcoma (32), který je hudebník, a herečku Georgii (28). Nejmladší Liam (17) zatím vypadá, že půjde v hereckých šlépějích svých rodičů.
  6. Vášnivý pilot Jeho hlavním koníčkem je letectví. S pilotními lekcemi začal už v 60. letech, ale neměl dost peněz na pokračování. Licenci dostal až v polovině 90. let, kdy si koupil vlastní letadlo. V roce 2000 jako pilot zachránil život ztracené turistce v horách v Idaho. Jeho helikoptéra přistála před ohromenou ženou, která ho nepoznala. Později uvedla, že ji ani ve snu nenapadlo, že muž v tričku s kovbojským kloboukem na hlavě je slavná hollywoodská hvězda!

 

 

 


Další články z rubriky

5 zastavení s Jodie Foster (56)

5 zastavení s Jodie Foster (56)

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 9. 2019 0:05
Císař Rudolf II.: Nespoutaný erotik, šílenec a otec brutálního vraha

Císař Rudolf II.: Nespoutaný erotik, šílenec a otec brutálního vraha

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 17. 9. 2019 0:05
Jane Seymour: Všichni muži krásné doktorky Quinnové

Jane Seymour: Všichni muži krásné doktorky Quinnové

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 12. 9. 2019 0:05
13 zajímavostí ze života Coco Chanel

13 zajímavostí ze života Coco Chanel

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 9. 9. 2019 0:05
Tip šéfredaktorky

Princezna Diana (†36): Byla její smrt „jen“ nešťastnou náhodou?

31. 8. 2019 0:05 autor Jana Vavřinová