Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 zastavení s Pretty Woman
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

5 zastavení s Pretty Woman

datum: 22. 12. 2018 0:02 autor: Markéta Vavřinová
Přestože své herecké kvality prokázala mnohokrát a je nositelkou Oscara za roli Erin Brockovich, srdce diváků si Julia Roberts navždy získala jako Vivian v hollywodské „pohádce“ o chudé prostitutce a bohatém podnikateli – Pretty Woman.
  1. Herectví měla v krvi Julia se narodila 28. října 1967 v Atlantě (Georgia). Matka Betty Lou i otec Walter byli herci a doma už na ni čekali sourozenci Eric a Lisa, později se také věnovali herectví. Po rozvodu rodičů Julia zůstala s maminkou, která se znovu vdala za Michaela Motese. Spolu měli ještě dceru Nancy. Otčím byl agresivní člověk, který neměl daleko pro ránu. Julia se kvůli němu často hádala s matkou. Mnohem hezčí vztah měla s otcem, ten ale umřel na rakovinu, když jí bylo pouhých deset let. Jeho odchod ji velmi ranil. Jak později přiznala: „I po jeho smrti jsem si s ním ve svých snech často povídala.“
  2. Ošklivé kačátko Malá Julia byla v dětství zakomplexované děvčátko, protože si myslela, že není hezká. Nosila silné brýle, rovnátka a spolužáci se jí posmívali, že má velká ústa! Možná i proto milovala zvířata a rozuměla si s nimi a přála si stát se veterinářkou. Finanční situace rodiny nebyla nejrůžovější, tak si Julia od třinácti let přivydělávala v pizzerii, pak v obchodě s obuví. Po maturitě chtěla studovat na univerzitě v Georgii, ale nesložila přijímací zkoušky. Vypravila se za sestrou Lisou do new Yorku a zapsala do hereckých kurzů a zároveň se věnovala i modelingu.
  3. Do světa filmu jí uvedl starší bratr Eric, který ji obsazoval do epizodních rolí. Talentované dívky si začali všímat i další režiséři. Role prostitutky Vivian v romantické komedii Pretty Woman(1989) ji okamžitě katapultovala na pomyslný hollywoodský Olymp. Julia patří k nejlépe placeným hollywoodským herečkám všech dob! „Dělat to, co tě baví, je klíčem k vnitřní pohodě,“ říká.
  4. Osobní život Krásná Julia nemohla dlouho najít toho pravého. Chodila s kolegy Matthew Perrym, Liaem Neesonem, Dylanem Dylan McDermottem. Plánovanou svatbu s Kiefrem Sutherlandem zrušila krátce před obřadem (jak podobné dalšímu oblíbenému filmu Nevěsta na útěku, kde si zahrála v hlavní roli). Nakonec se roku 1993 provdala za countryového zpěváka Lyla Lovetta. Ale pár žil společně jen krátkou dobu a za necelé dva roky se rozvedli.
  5. Konečně rodina V červenci roku 2002 se podruhé provdala za o dva roky mladšího hollywoodského kameramana Daniela Modera. „Než jsem potkala jeho, byla jsem sobecký malý spratek, JÁ bylo mou jedinou prioritou, šla jsem jen za kariérou a úspěchem,“ prohlásila o sobě nedávno v rozhovoru pro Harper's Bazaar. „Až on dal ale mému životu skutečný smysl.“ Zároveň uvedla, jak je ráda, že manžel nikdy nebyl veřejně známou osobou. Společně vychovávají dvojčata (2004), dceru Hazel Patricii a syna Phinnaeuse „Finna“ Waltera, a o tři roky mladšího Henryho Daniela. Rodina žije střídavě na ranči ve městě Taos v Novém Mexiku nebo v rodinném sídle v kalifornském Malibu. Na prvním místě je pro ni rodina. Čas od času objeví „zaručená“ informace, že jim to v manželství neklape. Na to Julia pokaždé reaguje tak, že se s ruku v ruce s Danielem objeví na veřejnosti.

„Věřím, že dva lidé jsou propojeni duší i srdcem a je úplně jedno, co dělají, jací jsou a kde žijí. Pokud jsou si souzeni, neexistují žádné hranice, žádné překážky.“

 

 


Další články z rubriky

Tip šéfredaktorky

VYHRAJTE v naší SOUTĚŽI profi vlasovou kosmetiku!

1. 6. 2020 15:00 autor -red-