Steve Jobs byl adoptován Steve Jobs se narodil 24. února 1955. Abdulfattah Jandali a Joanne Schieble byli studenti. Když Joanne otěhotněla, rozhodli se dítě dát k adopci. Později se vzali a dva roky po synovi se jim narodila dcera Mona, kterou si nechali.
Jobs se málem stal buddhistickým mnichem V roce 1974 Jobs odcestoval do Indie, kde strávil sedm měsíců v ášramu Haidakhan Babaji, než se vrátil do USA. Zen buddhismus se natrvalo stal součástí jeho života. V jednu chvíli Jobs uvažoval i o tom, že se stane mnichem.
Jako mnoho úspěšných podnikatelů i Jobs nedokončil vysokou školu V roce 1972 se Jobs zapsal na Reed College, ale po jednom semestru odešel. Vysvětlil svým rodičům, že nechce utrácet jejich peníze za vzdělání, které pro něj nemá smysl. Jobsovi adoptivní rodiče Clara a Paul Jobsovi přitom slíbili jeho biologické matce Joanne, že mu zaplatí vzdělání.
V roce 1976 založil Apple Inc Ve spolupráci se Stevem Wozniakem sestrojil Jobs v březnu 1976 první počítač Apple. 1. dubna 1976 oba založili Apple Computer Company. Firma byla zaregistrována v domě Jobsových rodičů na Crist Drive. Jobsova ložnice byla jejich kancelář, která se později přesunula do garáže. Název společnosti „Apple“ (jablko) vznikl cestou z letiště po návštěvě jabloňového sadu v Oregonu.
Jeden z počítačů pojmenoval po své dceři První dítě měl s přítelkyní Chrisann Brennan. Steve se na otcovskou roli nejprve necítil, a Chrisann proto vztah ukončila. Lisa Nicole Brennan-Jobs se narodila 17. května 1978. Jobs sice nebyl u Lisina narození přítomen, ale už o tři dny později navštívil její matku. Dceři dali jméno Lisa. Jobs pak po ní pojmenoval počítač, na kterém pracoval, Apple Lisa.
Oženil se studentkou Jobs se poprvé setkal se svou nastávající manželkou v roce 1989 na přednášce, kterou měl na Stanford Graduate School of Business. Laurene Powell seděla v první řadě Jobsovy přednášky a on z ní nemohl spustit oči. Po přednášce se potkali na parkovišti a on ji pozval na večeři. Vzali se 18. března 1991 v hotelu Ahwahnee v Yosemitském národním parku. Narodily se jim tři děti, Reed, Erin a Eve.
Biologickou sestru potkal až ve 27 letech Vzhledem k tomu, že byl adoptován a neznal svou biologickou rodinu, trvalo dlouho, než se o sestře dozvěděl. S pozdější profesorkou na Kalifornské univezitě a úspěšnou spisovatelkou Monou Simpson se setkal, když mu bylo 27 let.
Jobs se mohl pochlubit více než 300 patenty Jeho jméno nese 43 patentů na „vynálezy“, zatímco ostatní se týkají designu. Má patenty na reproduktory, schodiště, obaly, napájecí adaptéry, telefony atd. Patent na uživatelské rozhraní Mac OS X Dock získal den před svou smrtí. Dalších 141 patentů dostal až po smrti.
Nosil pořád stejné oblečení Jobs přijal dress code, který se skládal z černého roláku, džínů a tenisek. Džíny musely mít značku Levis a proslýchá se, že jich vlastnil kolem stovky.
Podstoupil transplantaci jater V roce 2003 byla Stevu Jobsovi diagnostikována rakovina slinivky břišní. Zpočátku Jobs hledal alternativní léčbu a ignoroval navrhovaný lékařský postup. V roce 2004 nakonec souhlasil s operací, během níž mu byl odstraněn nádor ze slinivky břišní. V roce 2006 se mu rakovina vrátila. V dubnu 2009 podstoupil Jobs transplantaci jater.
Rok 2007 byl pro Jobse důležitý Tehdy byl Jobs uveden do Kalifornské síně slávy. Zahájen byl i prodej prvního telefonu iPhone. Časopis Fortune ho označil za nejvlivnějšího podnikatele.
Krátce před smrtí měl majetek v hodnotě 10,2 miliardy dolarů V roce 1978, ve věku 23 let, činilo jeho čisté jmění 1 milion dolarů. Jen o dva roky později to bylo 250 milionů dolarů. V době jeho smrti v roce 2011 měl jeho matetek hodnotu 10,2 miliardy dolarů. Většinou šlo o akcie společnosti Disney.
19 dní po Jobsově smrti vyšla jeho biografie V roce 2009 se Steve Jobs začal otevírat veřejnosti a poskytovat rozhovory novinářům. Jedinou biografii ale dovolil napsat Walteru Isaacsonovi. Jobs mu umožnil získat výpovědi od přátel, rodiny a spolupracovníků, aby kniha byla pravdivým popisem jeho života. Jobs uvedl, že nebude číst knihu před jejím vydáním, protože chtěl, aby to byla naprosto otevřená a pravdivá. Bohužel už ji nestačil přečist. Jobs zemřel 5. října 2011 a kniha vyšla až 24. října, pouhých 19 dní po jeho smrti.
Steve Jobs má svou vlastní sochu v Budapešti V hlavním městě Maďarska stojí přes dva metry vysoká bronzová socha Jobse. Umělec Erno Toth ji vytvořil pro Graphisoft, maďarskou softwarovou společnost. Socha byla vztyčena 21. prosince 2011 na památku Jobsova přínosu technologickému průmyslu a podpory, kterou poskytl Graphisoftu během období vlády komunistů.