Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
4 důležití muži v životě Nastassji Kinski
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

4 důležití muži v životě Nastassji Kinski

datum: 10. 11. 2018 0:15 autor: Markéta Vavřinová
Na filmovém plátně se poprvé objevila už ve třinácti letech. Ve snímku Wima Wenderse Chybný pohyb (1975) zazářila v roli němé dívky Mignon.

Krásná Nastassja neměla nejšťastnější dětství a prožila si divoké a bouřlivé mládí. Narodila se v Berlíně 24. ledna 1961 jako Nastassja Aglaia Nakszynski. Matka, herečka Ruth Brigitte Tocki byla druhou manželkou hereckého bouřliváka Klause Kinski (ve skutečnosti Nikolaus Nakszynski), jehož rodinné kořeny sahají do severního Polska. 

  1. Klaus Kinski nebyl zrovna příkladný otec. Když bylo dívce sedm let, rodiče se rozvedli (a otec si postupem času pořídil další dvě manželky). Malá Nastassja se spolu s matkou přestěhovala do Mnichova. S otcem, který se odstěhoval až do Venezuely, se moc nevídala. V roce 1971, to jí bylo deset let, začala Nastassja žít u otce ve Venezuele, ale po roce se vrátila zpět do Mnichova. Jak se ukázalo později, za návratem bylo mj. sexuální obtěžování ze strany otce. Ten sexuálně zneužíval i dceru z prvního manželství Polu. Finanční situace maminky však byla špatná, budoucí herečka dokonce kradla zboží v supermarketech a cestovala na černo hromadnou dopravou. Aby přispěla do rodinné kasičky, myla nádobí v různých restauracích a pomáhala trenérovi zvířat v cirkuse. Neměli kde bydlet a nějakou dobu žili v obytném voze matčina milence. Nastassja vedla docela divoký život, doma se moc nezdržovala a jen zázrakem se jí podařilo odmaturovat. 
  2. Roman Polanski Nebylo jí ještě ani patnáct, když navázala milostný vztah s režisérem Romanem Polanskim, který je známý svou slabostí pro nezletilé dívky. Ten v ní poznal velký herecký talent a zařídil jí kurz herectví ve studiu Lee Strasbergra v newyorském Actors studiu. Ještě před tím natočila svůj první film v angličtině To the Devil a Daughter (Satanova dcera, 1976), kde se objevila nahá ještě před dosažením zletilosti. Americké úřady pak proto upravily datum jejího narození na rok 1959. Velkým úspěchem byl film Tess, který natáčela pod taktovkou Romana Polanského. V Americe se zpočátku nesměl promítat, protože na Polanského tam byl uvalen zatykač. Když byl ale snímek nominován na Oscara hned v šesti kategoriích, jeho promítání bylo povoleno. Na oscarový ceremoniál šla jako host Nastassja, protože Polanského nepozvali. Úloha Tess jí přinesla celosvětovou slávu, cenu Zlatý glóbus za nejlepší debut, nominaci pro Cesara a mnoho dalších cen. 
  3. Ibrahim Moussa O patnáct let starší egyptský producent, se kterým se seznámila začátkem 80. let minulého století, poskytl Nastassje zázemí a rodinný život. Vzali se v roce 1984 a ještě téhož roku se narodil syn Aljosha. Manželé se pak přestěhovali do Švýcarska, kde přišla na svět Sonja, která je dnes modelkou. Manželé se ale po šesti letech, v roce 1992 rozvedli. 
  4. Quincy Jones Příčinou rozvodu byl zřejmě začínající vztah s americkým hudebníkem Quincy Jonesem. O 28 let starší afroamerický hudební producent byl 79 krát nominován na cenu Grammy, přičemž 27 krát tuto cenu získal. Je známý jako producent nejprodávanějšího alba na světě — alba Thriller od Michaela Jacksona. Známá je také jeho píseň Soul Bossa Nova. Narodila se jim dcera Kenya Jones. Vztah vydržel pouhé čtyři roky, rozešli se v roce 1996.

Po smrti svého otce (zemřel na infarkt v roce 1991 ve věku 65 let) řekla: „Když zemřel, někteří lidé mi říkali, že je jim to líto. Mně to líto nebylo. Byl to tyran, který patřil za mříže.“

 


Další články z rubriky

Mike Farrell (80): Vtipálek se srdcem na pravém místě

Mike Farrell (80): Vtipálek se srdcem na pravém místě

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 21. 11. 2019 0:05
Záviš a Kunhuta: Skandální vztah české královny a rebela

Záviš a Kunhuta: Skandální vztah české královny a rebela

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 19. 11. 2019 0:05
Joanne Rowling: Žena, která naučila děti znovu číst

Joanne Rowling: Žena, která naučila děti znovu číst

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 11. 2019 0:05
Tom Hanks (63): Slavný Forrest Gump

Tom Hanks (63): Slavný Forrest Gump

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 14. 11. 2019 0:05