Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Srst je vizitkou psa
pikrepo.com
Domácnost / Mazlíčci

Srst je vizitkou psa

datum: 6. 8. 2020 15:00 autor: -vls-
U pejsků je zdravá a lesklá srst nejen důkazem, že o něj dobře pečujeme, ale zároveň svědčí i o jeho dobrém zdravotním stavu. Krásné srsti můžete docílit vhodnou kosmetikou a správnou výživou s přísunem dostatku kvalitního krmiva, vhodných vitaminů i doplňků stravy.

Péče o srst psa by měla být součástí každodenní péče o psa. Pokud chcete, aby pejsek měl hezkou a zdravou srst, tak ho nemyjte a nešamponujte častěji, než je nutné.

Nekoupejte ho zbytečně

Mnoho pejskařů dělá chybu, že často psa myje a používá přitom šampóny. Pravdou ale je, že časté koupele srsti škodí. Může se narušit mikroflóra srsti, která navíc při používání velkého množství saponátů ztrácí svojí schopnost přirozeného odmašťování.

Úplně stačí umýt psa šampónem jednou až dvakrát za rok. Nikdy nepoužívejte „lidské“ šampony, ale speciální psí.

Stačí kartáč

Zapáchá-li pejsek, tak dobrým pomocníkem je octová voda. Pokud je čtyřnohý kamarád například od bláta, tak chvilku počkejte, až špína zaschne, a pak vykartáčujte.

Určitě je dobré vaše chlupáče často kartáčovat. Pejska tak nejen zbavíte zbytečné srsti, ale masáží podpoříte tvorbu mazu. Kartáčování navíc psi přímo milují. 

Vhodná strava a doplňky

Velkou součástí v péči o srst je i kvalitní strava s vysokým obsahem masa, minerálů a vitamínů. Důležitý je i vysoký obsah bílkovin.

Pro lesklou a zdravou srst je dobré dávat do krmiva i omega mastné kyseliny. Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby nebo speciální psí oleje, které se přidávají ke krmivu. Dobrou volbou je například lněný olej. Ten podporuje pružnost pokožky a zároveň i zdravou a lesklou srst psa. Pokud má pejsek potíže s kůži či nehezkou srstí, můžete mu zkusit dát i speciální pivovarské kvasnice, které pomáhají k regeneraci pokožky,“ říká odborník na výživu psů Jiří Švihálek z krmiva Yoggies.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Králíček je živý plyšák

Králíček je živý plyšák

Autor: Jitka Vlasáková, Datum: 26. 9. 2020 11:00
6 rad, jak se starat o pejska s chřipkou

6 rad, jak se starat o pejska s chřipkou

Autor: -vls-, Datum: 15. 9. 2020 12:50
7 rad při výběru a pořízení štěněte

7 rad při výběru a pořízení štěněte

Autor: -vls-, Datum: 2. 9. 2020 10:00
Víte, že je dnes Mezinárodní den psů?

Víte, že je dnes Mezinárodní den psů?

Autor: -vls-, Datum: 26. 8. 2020 10:00
Tip šéfredaktorky

Cesta do hlubin robotovy duše

7. 9. 2020 10:00 autor -red-