Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
6 pravidel soužití dětí a štěňat
freepik.com
Domácnost / Mazlíčci

6 pravidel soužití dětí a štěňat

datum: 4. 12. 2019 15:00 autor: -vls-
S příchodem štěněte přichází další „dítě“. Nezapomínejte ale na to, že pejsek se v duševním vývoji zastaví ve chvíli, kdy bude na úrovni dvouapůl až tříletého dítěte.

Pokud máte doma děti nebo vnoučata, musíte nastolit pravidla pro vzájemné soužití. Pes totiž není živá hračka!

  1. Láska k dětem Nejsou žádná plemena, která bez výhrad milují děti. Vše je jen ve správném výcviku a výchově.
  2. Pejsek není plyšák Psi nemají rádi, když je někdo omezuje. Zabraňte dětem, aby pejska objímaly a líbaly nebo dokonce svíraly a škrtily. Také musí vědět, že pejsek se netahá za uši, ocas ani tlapky. I když je to samou láskou a v zápalu hry. Pes se pak cítí být omezován v pohybu a může zareagovat i kousnutím. Když pes o kontakt nestojí, nechte ho.
  3. Dozor dopělých Nenechávejte děti se psy o samotě, a to až do věku minimálně 12 let dítěte. Děti by také neměly aspoň do 14 let samy venčit psy. Nejsou schopny řešit situace, které mohou nastat – například rvačku s jiným psem.
  4. Každý má svou postel Dítě má postel, pejsek pelech. Děti by neměly spát se psem v jeho pelíšku a naopak pes nepatří do dětské postele.
  5. To jsou hračky psí Pes má mít svoje hračky, které mu děti nesmí brát. Dětské hračky zase mají být v dětském pokoji (nebo na jiném místě, kde si děti hrají), kam by neměl chodit pes. Když už totiž štěně jednou hračku vezme, těžko mu budete vysvětlovat, že mu nepatří.
  6. Jíme v klidu Pejsek musí od malička vědět, že u stolu se neloudí. I proto, že naše „lidské“ jídlo pro něj není vhodné, zabraňte dětem, aby psy krmily zbytky od svačiny. Pes má mít svou misku na stejném místě, kam dostává v pravidelnou dobu jídlo. A když pes žere, je chybou ho rušit!

Chcete si pořídit pejska? Víte, jak před jeho příchodem připravit byt? A kolik spánku potřebuje štěně a jak ho správně krmit? Odpovědi na tyto a další otázky přináší kniha Mel Koringové Výcvik štěněte den po dni. Najdete v ní také podrobný osmitýdenní program, který podrobně krok za krokem ukazuje, co všechno je třeba se štěnětem dělat, aby se z něj stal spokojený a zdravý pejsek.

Knihu Mel Koringové Výcvik štěněte den po dni vydává Euromedia. Zakoupit ji můžete u svého knihkupce nebo objednat na www.booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Králíček je živý plyšák

Králíček je živý plyšák

Autor: Jitka Vlasáková, Datum: 26. 9. 2020 11:00
6 rad, jak se starat o pejska s chřipkou

6 rad, jak se starat o pejska s chřipkou

Autor: -vls-, Datum: 15. 9. 2020 12:50
7 rad při výběru a pořízení štěněte

7 rad při výběru a pořízení štěněte

Autor: -vls-, Datum: 2. 9. 2020 10:00
Víte, že je dnes Mezinárodní den psů?

Víte, že je dnes Mezinárodní den psů?

Autor: -vls-, Datum: 26. 8. 2020 10:00
Tip šéfredaktorky

Cesta do hlubin robotovy duše

7. 9. 2020 10:00 autor -red-